100% BİTKİSEL
7 GÜN 24 SAAT0507 312 312 0

Resmi Satış Sitesi

Güvenli Alışveriş

Tarım Bakanlığı Onaylı

Paket Gizliliği

Makaleler

Erkeklerde cinsel isteksizlik (soğukluk) nedenleri

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (110 kullanıcı, 4,97)

Seks dürtüleriniz azsa yani seks yapma isteğiniz yok denilecek kadar azsa cinsel isteksizlik (soğukluk) problemi yaşıyor olma ihtimaliniz çok yüksektir. Çünkü yaşamak için nefes almak ve yemek yemek ne kadar önemliyse sağlıklı bireyler için seks yapmak da o kadar önemli bir ihtiyaçtır.

Cinsel ilişki için çok az istek duyan ve cinsellikle ilgili düşüncelerinde azalma yaşayan pek çok erkek vardır. Cinsel istek biyolojik, psikolojik ve duygusal birçok faktörden etkilenmektedir.

Erkeklerde cinsel isteksizlik problemi

Erkeklerde cinsel isteksizlik (soğukluk)Erkeklik hormonu yani testosteron cinsel istek için önemli bir etkendir. Testosteron kişiye erkeklik özelliklerini verirken sağlıklı bir fiziksel-duygusal-zihinsel yapı da sağlamaktadır. Cinsel iktidar, fiziksel ve zihinsel performans yani kısaca özetlemek gerekirse dinamik, aktif ve güçlü bir erkekten beklenen herşeyi testosteron hormonu kontrol etmekte ve düzenlemektedir.

Testosteron neden düşer?

– Cinsel böyleyle ilgili yaşanan travmalar
– Kabakulak gibi enfeksiyonlar
– Kandaki demir fazlalığı
– Böbrek ve karaciğer rahatsızlıkları
– Şeker hastalığı ve
– Tiroit problemleri testosteron üretimini düşürebilmektedir.

Testosteron üretiminin desteklendiği beyin bölgelerinde meydana gelen problemler ya da bazı ilaçlar da testosteron üretimini azaltabilmektedir. Ayrıca aşırı kilo, hareketsiz bir yaşam ve aşırı stres de testosteronu baskıladığı bilinmektedir. Testosteron hormonunun yaşla birlikte azaldığını da bilmenizde fayda var. 30’lu yaşlardan itibaren başlayan bu üretim düşüklüğü 40-50’lı yaşlarda kendini belli edebilmektedir. Testosteron üretiminin hangi hızda gerileyeceği erkekten erkeğe değişse de 65 yaş üstündeki erkeklerin ortalama %30’unda testosteron seviyeleri normalin altında bulunmaktadır.

Cinsel isteksizlik için tek sebep hormonlar mı?

Cinsel isteksizlik sadece hormonlarla alakalı bir durum değildir. Duygusal durum, yorgunluk seviyesi, eşlerle olan ilişkinin kalitesi, stresli ve sinirli bir ruh hali, zamansızlık, eşlerin birbirlerine yeterince vakit ayıramamaları, iş ve aile sorunları gibi daha birçok faktör cinsel isteğin azalmasına neden olabilmektedir. Bu sebeple cinsel isteksizliğe neden olan problemleri dikkatlice incelemek ve çiftlere özel tedavi programlarının oluşturulması gerekmektedir.

“Erkek her zaman cinsel istek duyar” cümlesi bir şehir efsanesidir

erkeklerde cinsel isteksizlik tedavisiZannedilenin tam aksine erkekler her zaman ve sürekli olarak cinsel istek duymazlar. Hormonlar, hastalıklar, ilaçlar, sigara ve alkol kullanımı, stres, ilişkiye dair nedenler, duygular ve düşünceler gibi birçok faktör cinsel isteğin azalmasına neden olabilir. Ayrıca bir erkeğin cinsel isteksizlik yaşıyor olması her zaman eşinden soğuduğu anlamına da gelmez. Fakat her erkek günlük yaşamın getirdiği sorunlardan dolayı ya da geçici sebeplerle dönem dönem cinsel isteksizlik sorunu yaşayabilir. Ancak bu durum ısrarlı bir şekilde devam ettiği takdirde cinsel isteksizliğe neyin sebep olduğunun anlaşılabilmesi için bir doktora başvurulması gerekiyor.

Cinsel istek düşmanları

– Erkeklik hormonlarının yetersiz olması
– Diğer hormon problemleri
– ilaçlar (örnek olarak antidepresanlar)
– Kalp ve damar hastalıkları ile kalp yetmezliği
– Diğer hastalıklar (diyabet, tiroit sorunları, böbrek-karaciğer sorunları, ağrı)
– Sinirli, endişeli ya da depresif bir ruh hali
– Aşırı stres
– İlişki sorunları
– Cinsel yolla bulaşan hastalık kapma veya hamilelik korkusu
– Yaşlanma süreci
– Yetersiz zaman

Ne kadar az, azdır?

Yapılan çalışmalar genel nüfusta cinsel istek sıklığının haftada 1-4 kez, ayda 2 kez civarında olduğunu göstermektedir. Bu durumda bu sıklıktan az cinsel isten duyanların cinsel isteksizlik problemi yaşadığı söylenebilir. Ancak burada önemli olan kişinin kendisini değerlendirmesidir. Cinsel isteğinin azaldığını düşünenler nedenini bulmak için mutlaka bir hekime başvurmalıdır.

Hızlı Kargolama

Siparişlerin teslim süresi bulunduğunuz il/ilçeye göre 1-6 iş günü içerisinde değişir. 16.00’a kadar verilen siparişler aynı gün, 16.00’dan sonra verilen siparişler ise bir sonraki iş günü kargoya verilir

Paket Gizliliği

Paketlerin içeriği dışarıdan bakıldığında asla belli olmayacak şekilde hazırlanarak kargoya verilir. Paketin içinde ne olduğunu, kurye elemanın da dahil olmak üzere sizin dışınızda kimse bilmez.

Kullanıcı Yorumları

arkadaşlar bu macunu sadece erkekler kullansın diye mi ürettiler yoksa kadınlar da kullanabiliyor mu? kadınların kullanımına da uygunsa erkeklerdeki kadar etki ediyor mu? bu sorularımı cevaplarsanız ona göre ben de hemen sipariş vermeyi düşünüyorum
melis şenocak2017 12 13
Dört al üç öde kampanyası özellikle çok iyi, hatta çevrenize bile bahsedebilirsiniz bu ürünü. besin takviyesi olarak mükemmel bir ürün bir yıldır düzenli olarak kullanıyorum.
Serdar2017 12 08
şuana kadar kullandığım en etkili macun bu arkadaşlar. diğerleri tırı vırı.. epimedium force kullanın, kafanız rahat olsun.. yan etkisi bir zararı falan yok.. hem kendim hem eşim kullanıyoruz.
perkan2017 12 06

Makaleler

Sipariş verme yöntemleri

Site üzerinden sipariş vermek için; İlk önce ürün fotoğraflarının altındaki “HEMEN AL” butonuna tıklayacaksınız. Daha sonra karşınıza çıkan yeni sayfada adet (1,2,3 ya d...

17.02.2014
Kargo takip numarası öğrenme

Kargo takip numarasını öğrenmek için: “0507 312 312 0” numarasına whatsapp üzerinden sipariş forumunda belirttiğiniz cep telefonu üzerinden “İsim-soy isim” bilgisini...

17.02.2014
Kargo teslimat süresi

Saat 16:00’a kadar sisteme düşen siparişler aynı gün kargoya verilmektedir. 16:00’dan sona gelen siparişler bir sonraki iş günü kargolanır. Siparişlerin teslim edilme süresi si...

17.02.2014